Як запобігти формуванню заниженої самооцінки?

Діти зі зниженою самооцінкою ростуть невпевненими в собі, стривоженими, замкненими, прихованими. Такі малюки погано почуваються в колективі, завжди задовольняються другорядними ролями. На заняттях такі діти зазвичай тихі і пасивні.
       Занижена самооцінка формується, як правило, у тих родинах, де до дитини пред*являють непомірні вимоги, де її ініціативи постійно обмежуються, її осаджують на кожному кроці, суворо караючи за найменшу провину: замикають у порожній кімнаті, всаджують на дві години на стілець і не дозволяють рухатися, а частіше безперервно лають, фіксуючи увагу виключно на її недоліках та вадах.
       Батьки, уважно придивляючись до своєї дитини, знаючи її індивідуальні особливості, повинні потурбуватись про те, щоб не допустити таких небажаних відхилень в особистісному розвитку малюка. Для цього батькам можна порадити ставитись більш уважно до особистості дитини, не перебільшуючи та не зменшуючи її можливостей, а ще допомогти синові чи доньці правильно та об*активно оцінювати себе.